Kyung Seok Park nem hajlandó tovább várni arra, hogy Dél-Koreában elismerjék a fogyatékkal élő emberek jogait. Az általa átélt erőszak és zaklatás ellenére is kitartóan küzd azért, hogy mindenki szabad és teljes értékű életet élhessen. Segítsünk neki egy egyenlőbb világ megteremtésében!
Kyung Seok sosem gondolt különösebben a fogyatékkal élőkre, amíg húszévesen egy baleset következtében paraplégia (az alsó végtagok motoros funkcióinak károsodásával járó betegség) alakult ki nála, és kerekesszékbe kényszerült. A tanuláshoz, gitározáshoz és a barátaival való szórakozáshoz szokott Kyung Seok megpróbált ugyan visszatérni régi életéhez, de hamarosan rájött, hogy a fogyatékkal élő embereknek nemcsak nehezek, hanem néha életveszélyesek is lehetnek a mindennapok Dél-Koreában. Ez azonban nem tudta eltántorítani, így az emberi jogaikért küzdő aktivista lett.
Tevékenységének középpontjában a tömegközlekedés áll, amihez Dél-Koreában a fogyatékkal élők nagyon nehezen férnek hozzá. Az utóbbi időben több kerekesszéket használó ember megsérült, néhányan pedig meg is haltak a pályaudvarokon a veszélyes körülmények miatt. Mivel az állam nem biztosít elegendő támogatást a tömegközlekedés akadálymentesítésére, a fogyatékkal élő emberek kiszorulnak az élet számos területéről, nem tudnak könnyen munkába járni és független életet élni.
Kyung Seok a Szolidaritással a fogyatékkal élőkkel szembeni megkülönböztetés ellen nevű szervezet aktivistáival együtt békés tüntetéseken vett részt, hogy a költségvetési támogatás növelését követelje.
A hatóságok ezekre a demonstrációkra sokszor erőszakkal válaszoltak: békés tüntetőket rángattak le a vonatokról vagy hurcoltak el az állomásokról. A szöuli metró több büntetőeljárást is indított ellenük, és közveszélyesnek nevezte az aktivistákat. Tovább mélyítette a feszültségeket az aktivisták és a polgármester között, hogy 2024 januárjában négyszázan veszítették el állásukat, miután a város vezetése teljesen ellehetetlenítette egy, a fogyatékkal élők foglalkoztatását segítő program finanszírozását.
Egy tiltakozás során Kyung Seokot rendőrök és a szöuli metró egyik alkalmazottja fojtogatta. A visszaélések, a jogi eljárások és a lejárató kampányok ellenére azonban továbbra is kitartóan küzd egy egyenlőbb világért.
Írd alá a petíciót most, és csatlakozz Kyung Seok küzdelméhez! Követeljük együtt, hogy Szöul polgármestere védje meg a fogyatékkal élők emberi jogait, beleértve a békés gyülekezéshez való jogukat, és biztosítsa a szöuli tömegközlekedés hozzáférhetőségét mindenki számára!